RAFTING TAROM: Iskustvo Koje Svako Treba Da Doživi

Poslednjih par godina, rafting je postao izuzetno popularan kod nas. Ipak, iako je blizu, većina ljudi nikada nije iskusila ovako nešto, a ako ste vi među njima, imate sve preporuke da ovo probate.

Rafting kampovi nalaze se u Bosni, u blizini Foče uz samu granicu sa Srbijom i Crnom Gorom. Iz Beograda je potrebno nešto više od 5h vožnje. Put je dobar, većina puta kroz Srbiju je autoput, a posle granice vam je potrebno oko 2.5h. S obzirom da je postao sve popularniji među mladjim generacijama, bitno je da naglasimo da se granica može preći sa probnom vozačkom dozvolom. 

Ukoliko automobil nije registrovan na vas, potrebna je dozvola za upravljanje tuđim vozilom. Ona se vadi u AMSS i cena je 2000din. Možda vam ne traže na granici, ali bolje je imati je za svaki slučaj.

Posle granice, obratite pažnju na kamere za brzinu (crni stubovi uglavnom), koje su postavljene na nekoliko mesta na putu do Foče.

Pauzu smo napravili u Višegradu, u kom se vredi zaustaviti. Višegrad je smešten na obalama reke Drine, poznat po čuvenom Mostu Mehmed – paše Sokolovića, poznatom kao “Na Drini Ćuprija”.

Blizu mosta nalazi se i Andrićgrad, ali u njemu nema toliko sadržaja pa se nismo ni puno zadržavali u njemu. 

Od Višegrada kreće lošiji deo puta zbog velikog broja tunela koji nisu osvetljeni.

Rafting kampovi nalaze se jedan za drugim i ima ih dosta. Mi smo izabrali EDEN, koji se nalazi na samom kraju puta, u blizini granice sa Crnom Gorom, odnosno u mestu Hum.

U zavisnosti od kampova koji izaberete postoji više paketa – jedan ili dva noćenja, sa 3 ili 5 obroka, ili jednostavno samo jednodnevni rafting. Takođe postoje i razlike u smeštaju – privatni bungalovi ili deljeni, oni sa privatnim kupatilima ili zajedničkim, pa obratite pažnju na to.

U kampu u kom smo mi bili, sve kućice imaju privatno kupatilo. Postoji dva tipa kućica – A Frame ili bungalovi. Razlika u ceni nije velika, pa smo izabrali A Frame.

Cene zavise od perioda posete, radni dan ili vikend, i broja noćenja, odnosno obroka. Uglavnom se za jedno noćenje i 3 obroka + rafting cene kreću od 100eur po osobi (generalno, ne samo za ovaj kamp).

Rafting počinje tako što vam nakon doručka podele opremu, pa zajedno kombijem idete do mesta početka raftinga, koji se nalazi u Crnoj Gori. Dovoljna je i lična karta, nije neophodan pasoš.

Najviše adrenalina ima u proleće, krajem maja, dok je leti voda mirna ali je i toplije vreme i rafting je duži. Letnji rafting preporučen je za porodice.  Naš je trajao nekih 5h, uz nekoliko pauza i mesta za kupanje ili odmor.

Jedna od najboljih pauza bila je kod vodopada. Temperatura vode ovde je 4°C. Voda je izuzetno hladna, ali ako je dan topao, vredi osvežiti se :).

Hrana u kampu je savršena- sve je domaće i na bazi švedskog stola. 

Sve informacije vezane za rafting u ovom kampu možete saznati kontaktiranjem putem instagrama – @rafting_kamp_eden , a od nas imaju sve preporuke.

One comment

  1. What i do not understood is in truth how you are not actually a lot more smartlyliked than you may be now You are very intelligent You realize therefore significantly in the case of this topic produced me individually imagine it from numerous numerous angles Its like men and women dont seem to be fascinated until it is one thing to do with Woman gaga Your own stuffs nice All the time care for it up

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *